30 – lecie Dürr Poland

Firma Dürr Poland Sp. z o.o. świętowała 30-lecie działalności. Jubileusz stał się okazją do podsumowania minionych lat a także przedstawienia wizji na przyszłość, która zakłada dalszy, dynamiczny rozwój i nowe miejsca pracy. 

Okrągła rocznica działalności koncernu zlokalizowanego przy ul. Żółkiewskiego w Radomiu wprawdzie przypada na rok 2020, ale wówczas obchody jubileuszowe uniemożliwiła pandemia. Urodziny przeniesiono na 14 października bieżącego roku. Jubileusz stał się okazją do spotkania zarządzających firmą, pracowników, przyjaciół a także władz miasta, reprezentowanych przez dr Katarzynę Kalinowską, Zastępcę Prezydenta Radomia.

Dürr Poland jest integralną częścią działającej na całym świecie Grupy Dürr z Bietigheim-Bissingen w Niemczech. Dostarcza kompletne systemy transportu technologicznego, które przede wszystkim znajdują zastosowanie w fabrykach samochodowych, w obszarach lakierni oraz montażu końcowego. Dostarcza również systemy transportu do innych obszarów powiązanych z branżą motoryzacyjną. Gotowe systemy działają w dziesiątkach fabryk samochodowych na całym świecie.

W Radomiu firma Dürr Poland została założona 5 czerwca 1990 roku, zatrudniając 10 pracowników. Jej dynamiczny rozwój sprawił, że w 2020 roku w radomskiej siedzibie pracowało już 450 osób a obecnie – blisko 600 w tym inżynierowie będący absolwentami najlepszych uczelni w kraju.

Nowe biurowce i hale montażowe powstały w 1997, 2004 i 2013 roku. W roku 2019 do użytku została oddana nowa inwestycja, która obejmuje budynek biurowy oraz halę produkcyjno-magazynową. Obecnie trwają prace nad kolejną inwestycją Dürr przy ulicy Wrocławskiej.

Firma współpracuje z lokalnymi szkołami średnimi oraz Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w zakresie realizacji praktyk i programów edukacyjnych (np. kształcenie dualne) a także w międzynarodowym programie rozwoju edukacyjno – zawodowego P-TECH, uruchomionego w Polsce w 2019 roku z inicjatywy IBM. Zastępca Prezydenta dr Katarzyna Kalinowska gratulując pięknego jubileuszu wspomniała, że sukcesy jakie na światowych rynkach odnosi firma Dürr, to w pewnej części także zasługa radomian, którzy stanowią większość kadry inżynierskiej.

Zastępca Prezydenta zapewniając o otwarciu władz miasta na współpracę, życzyła reprezentantom firmy Dürr wielu ciekawych projektów i sukcesów na rynkach międzynarodowych a całej kadrze satysfakcji z pracy i pomyślności.

Do życzeń dołącza się Biuro Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego, które od początku wspierało kolejne inwestycje podejmowane w naszym mieście przez jubilatów.

Zdjęcia udostępnione przez Dürr Poland