Dobiega końca projekt American Corner Radom: „AWE – Akademia Przedsiębiorczych Kobiet”. Autorki najciekawszych biznesplanów otrzymają finansowe granty.

W pilotażowym projekcie bierze udział 31 pań, które pracując pod okiem profesjonalnych trenerów biznesu i uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach czy wizytach studyjnych, mają szansę podnieść swoje kompetencje przydatne w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Jak informowała wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, projekt jest skierowany do kobiet, które mają plany i aspiracje biznesowe, ale potrzebują pomocy, by móc swoje zamierzenia zrealizować.

– Obecnie projekt jest już na ostatniej prostej, ale jesteśmy już po rozmowach z przedstawicielami ambasady i jest duża szansa na to, że ta bardzo cenna inicjatywa będzie kontynuowana w naszym mieście w przyszłym roku – podkreśliła Katarzyna Kalinowska, zastępca prezydenta miasta Radomia.

Radom jest pierwszym miastem w Polsce, w którym realizowany jest projekt „AWE – Akademia Przedsiębiorczych Kobiet”. Panie biorące w nim udział reprezentują różne branże, m.in.: beauty, aranżacja wnętrz,  produkcja medialna, edukacja, sektor artystyczny i kilka innych. Finał jest planowany na 23 listopada. Autorki najciekawszych biznesplanów otrzymają finansowe granty.

– Nasza współpraca z miastem, z American Corner i Łaźnią układa się świetnie. Projekt okazał się sukcesem. Chcemy go przedłużyć i objąć nim kolejną grupę kobiet – zapowiada Jeanne Gallo Briganti, attache ds. kultury przy Ambasadzie USA w Warszawie.

Program wspiera przedsiębiorcze kobiety na całym świecie, a w tym przypadku – mieszkanki Radomia i miejscowości oddalonych od miasta maksymalnie 50 kilometrów i koncentruje się wokół zdalnego programu szkoleniowego o nazwie „DreamBuilder”. Jest to 13 modułów internetowych treningów, podczas których kobiety uczą się między innymi przygotowania strategii i modelu biznesowego, zdobywania funduszy i docierania do nowego klienta, e-marketingu.

Pilotażowy projekt AWE – Akademia Przedsiębiorczych Kobiet – to projekt, którego organizatorami są: American Corner Radom oraz Ambasada USA w Warszawie. Partnerzy: Uniwersytet Stanowy w Arizonie; Thunderbird School of Global Management, Miasto Radom,  Łaźnia- Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, firma Freeport – McMoran, Woman Global Initiative.