Nowa firma na mapie gospodarczej Radomia. Są miejsca pracy

W Radomiu swoją siedzibę będzie mieć Fenix ST Sp. z o.o. To córka spółki Staleks z Ukrainy, specjalizującej się w produkcji narzędzi do manicure i pedicure. Wojna spowodowała wstrzymanie produkcji, dlatego właściciel postanowił przenieść działalność do Polski.

Pracownicy Biura Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej, podczas spotkań z przedsiębiorcą zaprezentowali szereg zagadnień  i rozwiązań, związanych  z uruchomieniem produkcji w Radomiu. Zorganizowano krótki business tour, wskazując hale do wynajęcia, w których mogłaby zostać uruchomiona działalność gospodarcza.

Ostatecznie ukraiński inwestor uruchamia produkcję  w kompleksie przemysłowym na Gołębiowie, a idealną lokalizacją dla firmy z Ukrainy okazała się hala w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Nowoczesna hala, w której już niedługo rozpocznie się produkcja pilników i innych przyborów do pielęgnacji paznokci, obecnie przygotowywana jest do montażu maszyn. Przy ich obsłudze pracować będzie początkowo 50 osób. Już teraz firma poszukuje elektryka, mechanika i ślusarza.

Warto zaznaczyć, że firma stworzyła i opatentowała system wymiennych pilników a od niedawna specjalizuje się również w produkcji narzędzi stomatologicznych ze stali chirurgicznej.