Nowy inwestor w strefie ekonomicznej na Wośnikach

Zakład istnieje w Radomiu od 2003 roku, założony jako spółka – córka francuskiej firmy EURENOV. Przez 10 lat spółka wchodziła w skład koncernu Caterpillar, który w kwietniu 2017 r. odsprzedał zakład francuskiej grupie przemysłowej F2J Reman. Do ubiegłego roku spółka wynajmowała powierzchnię w hali ARP SA na Gołębiowie. Grunt o powierzchni około 1 hektara został zakupiony w kwietniu 2018 roku a budowa rozpoczęła się w październiku tego samego roku. Wybudowana została hala o powierzchni około 3200 metrów z możliwością rozbudowy do około 5000 metrów i ponad 300 metrowy budynek socjalno-biurowy.

Zakład specjalizuje się w regeneracji małych i średnich silników oraz skrzyń biegów. W tym miejscu stanie wkrótce test silników, dzięki któremu cały proces regeneracji silników będzie wykonywany w Radomiu. Obecnie wyprodukowane kompletne silniki wysyłane są do testowania do Spółki – Siostry w Chaumont we Francji.

Dzisiaj zespół liczy 33 osoby, jeszcze w tym roku inwestor zapowiada wzrost zatrudnienia. Spółka jest certyfikowanym dostawcą także dla przemysłu motoryzacyjnego, posiada certyfikat IATF 16949:2016 według nowej normy, oraz certyfikat środowiskowy ISO 14001:2015.