Tarcza Finansowa MSP – nabór wniosków o wsparcie trwa do końca lipca

Jeszcze do końca lipca mikro, małe i średnie firmy mogą wnioskować o wsparcie z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Do wzięcia jest prawie 17 miliardów złotych.

Z puli dla dotkniętych pandemią Covid-19 mikrofirm zostało jeszcze 7,2 mld złotych zaś w przypadku małych i średnich do wzięcia jest jeszcze 9,4 mld zł.- poinformował w środę PFR zachęcając przedsiębiorców, którzy ucierpieli w wyniku koronawirusa, do składania wniosków o wsparcie finansowe z Tarczy Finansowej MSP.

Firmy z sektora MSP mogą to jeszcze zrobić do końca lipca za pomocą formularzy udostępnianych w systemach bankowości elektronicznej 18 banków komercyjnych i kilkuset banków spółdzielczych. Jak zaznacza PFR, skorzystanie z subwencji można zdobyć szybko (wnioski rozpatrywane są w ciągu 1-2 dni) i – co istotne- nie wymaga to od przedsiębiorców dodatkowych zaświadczeń ani załączników.

Więcej informacji znajduje się na stronie

https://www.rp.pl/Biznes/307229950-Pieniadze-z-Tarczy-Finansowej-MSP-wciaz-do-wziecia.html?fbclid=IwAR0V1O9crdWe9nhW4iYVO1WTq9K5idi7P7iHY45CNA35XqVh9P7uHbighkw