Jakość życia

Radom to czternaste pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. Szczególne predyspozycje radomian, które w skrócie można nazwać przedsiębiorczością i inwencją, stanowią podstawę rozwoju miasta jako centrum techniki precyzyjnej.

Miasto wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a także kapitałem społecznym mieszkańców. Dzięki dużemu udziałowi terenów zielonych w powierzchni miasta, rozbudowie sieci dróg rowerowych, bogatej ofercie transportu publicznego i stałej modernizacji taboru autobusowego, Radom rozwija się w sposób zrównoważony, dbając o stan środowiska przyrodniczego.

Miasto ma również dobrze rozwiniętą sieć hoteli i centrów konferencyjnych. W Radomiu odbywa się wiele międzynarodowych imprez kulturalnych, dzięki czemu miasto jest rozpoznawalne na całym świecie.

0
Sale kinowe
0
Teatry
0
Muzea
0
Galerie i salony sztuki
0
Imprezy kulturalne
0
Hotele

ZIELONE MIASTO – 16% miasta zajmują lasy, parki, zieleńce i zieleń osiedlowa.

WYSOKIEJ JAKOŚCI TRANSPORT PUBLICZNY – 133 niskopodłogowe autobusy (51% spełnia najwyższe normy emisji spalin, 42 to pojazdy zasilane CNG)

DUŻA DOSTĘPNOŚĆ PRZEDSZKOLI – 55 przedszkoli z 6,900 miejscami.

ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNA – drugie miejsce w Polsce w rankingu jakości życia tygodnika Polityka po Tarnowie i przed Koszalinem (pozytywny wpływ działalności mieszkańców na życie społeczności)

BEZPIECZNE MIASTO – trzecie miejsce wśród 17 największych miast w raporcie Home Broker dotyczącym bezpieczeństwa.

Trzy radomskie drużyny sportowe rywalizują o punkty w najwyższych krajowych ligach: Cerrad Enea Czarni Radom (siatkówka), RKS Radomiak Radom (piłka nożna) i HydroTruck Radom (koszykówka).