Jakość życia

Radom to czternaste pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. Szczególne predyspozycje radomian, które w skrócie można nazwać przedsiębiorczością i inwencją, stanowią podstawę rozwoju miasta jako centrum techniki precyzyjnej.

Miasto wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a także kapitałem społecznym mieszkańców. Dzięki dużemu udziałowi terenów zielonych w powierzchni miasta, rozbudowie sieci dróg rowerowych, bogatej ofercie transportu publicznego i stałej modernizacji taboru autobusowego Radom rozwija się w sposób zrównoważony, dbając o stan środowiska przyrodniczego.

Miasto ma również dobrze rozwiniętą sieć hoteli i centrów konferencyjnych. W Radomiu odbywa się wiele międzynarodowych imprez kulturalnych, dzięki czemu miasto jest rozpoznawalne na całym świecie.

13
Sale kinowe
0
Teatry
6
Muzea (w tym oddziały muzealne)
0
Galerie i salony sztuki
205
Imprezy kulturalne (2020)
11
Hotele (2021) 4-gwiazdkowe 2, 3-gwiazdkowe 6, 2-gwiazdkowe 3

ZIELONE MIASTO – 16% miasta zajmują lasy, parki, zieleńce i zieleń osiedlowa.

WYSOKIEJ JAKOŚCI TRANSPORT PUBLICZNY – 133 niskopodłogowe autobusy (cała flota); z czego 19, to autobusy zasilane elektrycznie, 42 zasilane CNG. 51% z całej floty spełnia najwyższe normy emisji spalin.

DUŻA DOSTĘPNOŚĆ PRZEDSZKOLI – 52 przedszkola (25 publicznych i 27 niepublicznych)

ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNA – drugie miejsce w Polsce w rankingu jakości życia tygodnika Polityka po Tarnowie i przed Koszalinem (pozytywny wpływ działalności mieszkańców na życie społeczności)

BEZPIECZNE MIASTO – trzecie miejsce wśród 17 największych miast w raporcie Home Broker dotyczącym bezpieczeństwa.

Cztery radomskie drużyny sportowe rywalizują o punkty w najwyższych krajowych ligach: Cerrad Enea Czarni Radom (siatkówka), RKS Radomiak Radom (piłka nożna), HydroTruck Radom (koszykówka), E.Leclerc Moya Radomka Radom (siatkówka kobiet)