Jakość życia

Radom to czternaste pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. Szczególne predyspozycje radomian, które w skrócie można nazwać przedsiębiorczością i inwencją, stanowią podstawę rozwoju miasta jako centrum techniki precyzyjnej.

Miasto wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a także kapitałem społecznym mieszkańców. Dzięki dużemu udziałowi terenów zielonych w powierzchni miasta, rozbudowie sieci dróg rowerowych, bogatej ofercie transportu publicznego i stałej modernizacji taboru autobusowego, Radom rozwija się w sposób zrównoważony, dbając o stan środowiska przyrodniczego. 

 

Miasto ma również dobrze rozwiniętą sieć hoteli i centrów konferencyjnych. W Radomiu odbywa się wiele międzynarodowych imprez kulturalnych, dzięki czemu miasto jest rozpoznawalne na całym świecie.

0
Sale kinowe
0
Teatry
0
Muzea
0
Galerie i salony sztuki
0
Imprezy kulturalne
0
Hotele

ZIELONE MIASTO 16% miasta zajmują lasy, parki, zieleńce i zieleń osiedlowa.

WYSOKIEJ JAKOŚCI TRANSPORT PUBLICZNY 185 niskopodłogowych autobusów (40% spełnia najwyższe normy emisji spalin i 38 pojazdów zasila CNG)

DUŻA DOSTĘPNOŚĆ PRZEDSZKOLI 55 przedszkoli z 6,900 miejscami.

ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNA drugie miejsce w Polsce w rankingu jakości życia tygodnika Polityka po Tarnowie i przed Koszalinem (pozytywny wpływ działalności mieszkańców na życie społeczności)

BEZPIECZNE MIASTO trzecie miejsce wśród 17 największych miast w raporcie Home Broker dotyczącym bezpieczeństwa.

Dwie radomskie drużyny sportowe rywalizują o punkty w najwyższych krajowych ligach: Cerrad Czarni Radom (siatkówka) i Hydrotruck Radom (koszykówka).