25 listopada 2024 roku na Uniwersytecie Radomskim im. Kazimierza Pułaskiego odbył się DEMO DAY czyli finał programu Radomskiej Akademii Przedsiębiorczości i Innowacyjności, zadania publicznego dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Wydarzenie stanowiło podsumowanie kilkumiesięcznego programu, w ramach którego uczestnicy rozwijali swoje pomysły biznesowe, zdobywając wiedzę zarówno podczas szkoleń, jak i korzystając z mentoringu ekspertów dopasowanego do ich zespołów oraz pomysłów. Spotkanie przyciągnęło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Urzędu Miasta Radomia, Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego, a także przedstawicieli biznesu oraz dużą grupę młodych pasjonatów innowacji – studentów i młodzieży z Radomia. W sumie ponad 150 osób wzięło udział w finałowych prezentacjach uczestników!
Podczas wydarzenia wręczono nagrody za najlepsze projekty innowacyjnych rozwiązań. Prezentacje miały formułę 5-minutowych wystąpień,
a zespoły w sposób kreatywny i interesujący przedstawiały swój pomysł biznesowy, a następnie odpowiadał na pytania jury w składzie:
- Małgorzata Białczak – Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
- Krzysztof Turek – Biuro Przedsiębiorczości I Obsługi Inwestora, Urząd Miasta Radomia
- Cezary Skarżyński – OVHcloud
- Wojciech Jagielski oraz Aneta Kszczotek-Dwórnik – Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości
Jury oceniało projekty według następujących kryteriów: innowacyjność, szanse rynkowe, przewaga konkurencyjna oraz jakość prezentacji.
W ramach programu Start Up Academy w Demo Day wzięło udział sześć zespołów:
- Story Seek – aplikacja do wyszukiwania interesujących treści dopasowanych do potrzeb użytkownika wśród książek i filmów;
- Green Garden – usługi koszenia publicznych trawników autorską autonomiczną kosiarką;
- Rad Game – aplikacja wzbogacająca sposób zwiedzania miasta, promująca historię Radomia;
- Immer – aplikacja skracająca czas nauki i maksymalizująca jej efektywność, wspierająca naukę i przygotowywanie do egzaminów;
- Gym Rad – przestrzeń dla miłośników gier komputerowych;
- Dream Moments – platforma do kompleksowej organizacji imprez, łącząca organizatorów eventów z dostawcami usług okolicznościowych.
Zwycięzcą został projekt Immer za swój innowacyjny projekt, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do wspierania procesu uczenia się, przygotowania do egzaminów oraz nauki, a który jury uznało za najbardziej obiecujący i dopracowany. Zespół otrzymał główną nagrodę
w wysokości 10 000 zł oraz voucher technologiczny na usługi chmurowe w wysokości do 100 000 Euro od partnera technologicznego OVHcloud.
Nagrodę publiczności zdobył zespół Rad Game, oferujący aplikację wzbogacającą zwiedzanie i naukę historii Radomia
Program Radomska Akademia Przedsiębiorczości i Innowacyjności organizowany był przez Instytut Kreowania Przedsiębiorczości, działający pod marką Startup Academy, oraz Fundację Rozwoju Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego i był dofinansowywany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Gościnnie wystąpił Marcin Fogiel, który w ciekawy i motywujący sposób opowiadał o tym „Czy warto przeprowadzić się z Genewy do Radomia, czyli blaski i cienie bycia przedsiębiorcą”.