Ukraińska firma planuje zwiększyć zajmowaną powierzchnię i zatrudnić kolejnych pracowników   

Od maja przy ul. Tarnobrzeskiej w Radomiu – na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa firma Fenix ST Sp. z o.o. To córka spółki Staleks z Ukrainy, specjalizującej się w produkcji narzędzi do manicure i pedicure.

Spółka już zatrudnia 70 osób i planuje jeszcze zwiększyć zatrudnienie. Nowe miejsca pracy powstaną po tym jak spółka zajmie dodatkową powierzchnię produkcyjno-magazynową. W zakładzie produkcyjnym na Gołębiowie pracują specjalistyczne urządzenia, przy użyciu których gotowe produkty – narzędzia do manicure i pedicure trafiają do odbiorców całego świata. Prezes spółki zapowiada dalszy rozwój oraz inwestycje w innowacyjny park technologiczny, który ma utrzymać przewagę konkurencyjną firmy.

W znalezieniu lokalizacji dla ukraińskiego przedsiębiorcy od początku zaangażowani byli pracownicy Biura Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej. Najpierw zaprezentowali przedsiębiorcy szereg zagadnień i rozwiązań, związanych z uruchomieniem produkcji w Radomiu, później  zorganizowali krótki business tour, z wskazaniem hal do wynajęcia, w których mogłaby zostać uruchomiona działalność gospodarcza. Ostatecznie ukraiński inwestor zdecydował się na uruchomienie produkcji w kompleksie przemysłowym na Gołębiowie, a idealną lokalizacją dla jego firmy okazała się nowa hala w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.