Biznes.gov.pl – serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu internetowego Biznes.gov.pl. Serwis przeznaczony jest dla osób zamierzających rozpocząć oraz już prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, wspólnie z innymi resortami, prowadzi szereg działań, które mają na celu umożliwienie realizacji drogą elektroniczną jak największej ilości spraw na linii urząd – obywatel/przedsiębiorca. Jednym z takich zadań jest stworzenie nowoczesnego serwisu informacyjno-usługowego dla firm, dostępnego pod adresem: www.biznes.gov.pl

Biznes.gov.pl to rzetelne źródło aktualnych informacji. Celem portalu jest pomoc przedsiębiorcom i ich pełnomocnikom w realizacji online spraw związanych z prowadzeniem firmy w Polsce i zagranicą. Za pośrednictwem Biznes.gov.pl przedsiębiorcy mogą zrealizować sprawy urzędowe przez Internet. Obecnie serwis udostępnia 300 usług online oraz 200 spersonalizowanych poradników, które odpowiadają na indywidualne pytania, 1100 opisów usług i ponad 500 artykułów. Na portalu działa również Centrum Pomocy Przedsiębiorcy, czyli infolinia oraz czat i system obsługi trudnych zapytań będące bezpłatnym wsparciem firm ze strony merytorycznych ekspertów.