Nowa inwestycja Imperial Tobacco Polska Manufacturing

Imperial Tobaco Polska Manufacturing w ramach nowej inwestycji rozbuduje część produkcyjno-magazynową o 3800m2. Koszty przedsięwzięcia szacowane są na ok 100 mln PLN. Rozbudowa fabryki będzie się również wiązać z utworzeniem nowych miejsc pracy. 

 To bardzo dobra informacja, która szczególnie w tym trudnym czasie epidemii, napawa optymizmem jeśli chodzi o sytuację radomskiej gospodarki. Bardzo się cieszę z inwestycji planowanej przez firmę Imperial Tobacco Polska Manufacturing. To dodatkowo umacnia jej obecność w Radomiu i potwierdza stabilną sytuację ekonomiczną. To niezmiernie istotne dla mieszkańców naszego miasta. Rozwój firmy, która od wielu dziesięcioleci należy do grona największych pracodawców w Radomiu, będzie zapewne owocował nowymi miejscami pracy. Mam nadzieję, że planowana inwestycja będzie też wyraźnym sygnałem jaki z lokalnego rynku popłynie do innych przedsiębiorców szukających dobrego miejsca do realizacji swoich biznesowych przedsięwzięć – mówi wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska.

Rozbudowa fabryki Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. rozłożona jest na etapy. Pierwszy z nich, skupia się na podstawowych pracach budowlanych i rozpoczyna się w lipcu. W jego ramach – do końca pierwszego kwartału 2021 roku – powstanie konstrukcja nowej hali produkcyjno-magazynowej. Co istotne, wykonawcą tych prac jest firma budowlana z Radomia – P.H.U.B. „ŁUCZ-BUD” Sp. z o.o. Zakończenie inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2021 roku.