Rekrutacja do drugiej edycji Akademii Przedsiębiorczych Kobiet (AWE)

Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji Akademia Przedsiębiorczych Kobiet (ENG: AWE), którą organizuje American Corner Radom oraz Ambasada USA w Warszawie w towarzystwie wielu partnerów, w tym z mocnym wsparciem władz miasta Radomia. Program jest szansą dla radomianek i studentek radomskich szkół i uczelni na zdobycie cennej wiedzy biznesowej, nawiązanie ciekawych kontaktów oraz staranie się o mini grant/nagrodę konkursową.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Rekrutacja ruszyła w czwartek, 27 października o godz. 23:59 i potrwa do 13 listopada do godz. 23:59

Dla kogo program?

Zapraszamy:

  • studentki radomskich uczelni wyższych i szkół – kobiety w wieku 18 – 25 lat

oraz

  • kobiety powyżej 25 roku życia z Radomia lub miejscowości oddalonych od miasta o maksymalnie 50 km,

które chcą rozwijać swoje umiejętności biznesowe, wcielać plany i biznesowe marzenia w życie, szukać inspiracji, kontaktów, a przy okazji dobrze się bawić.

O co chodzi?

AWE – (*polska nazwa Akademia Przedsiębiorczych Kobiet) to inicjatywa Białego Domu realizowana przez Departament Stanu USA, Biuro ds. Edukacji i Kultury, w tym roku także przez Exchange Alumni. Program szkoleniowy wspiera przedsiębiorcze kobiety na całym świecie, a naszym przypadku mieszkanki Radomia i miejscowości oddalonych od miasta o maksymalnie 50 km oraz studentki radomskich uczelni i szkół, i koncentruje się wokół zdalnego programu szkoleniowego o nazwie „DreamBuilder”, opracowanego w ramach partnerstwa pomiędzy Uniwersytetem Stanowym w Arizonie – Thunderbird School of Global Management i międzynarodową firmą wydobywczą Freeport – McMoRan oraz wokół spersonalizownego szkolenia, podczas którego uczestniczki nabywają praktyczne umiejętności biznesowe. Naszym celem jest wsparcie uczestniczek programu poprzez dostęp do materiałów szkoleniowych, mentorów, wybranych specjalistów z dziedziny biznesu oraz poprzez stworzenie szansy na kontakt ze środowiskami biznesowymi w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych.

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet pozwoli paniom z Radomia i okolic oraz kobietom edukującym się na terenie miasta, na naukę narzędzi biznesowych niezbędnych do wprowadzenia w życie autorskich pomysłów na biznes lub rozwój biznesu. Program wieńczy Konkurs finałowy/sesje pitchingowe, podczas których zakwalifikowane uczestniczki, które pomyślnie przeszły całość szkolenia, prezentują swoje pomysły na biznes lub charakterystykę i plan na rozwój istniejącej działalności. W trakcie sześciomiesięcznego cyklu szkoleń (listopad – kwiecień) uczestniczki biorą udział w serii spotkań poświęconych praktycznym narzędziom biznesowym, wystąpieniom publicznym, etykiecie biznesu, mediom społecznościowym, itd. Wydarzenie ma formułę hybrydową: zajęcia i warsztaty stacjonarne, szkolenia online.

Uczestniczki projektu mają szansę zawalczyć o nagrodę finansową, która pomoże wcielać plany i marzenia biznesowe w życie. Do rozdysponowania pula nagród pieniężnych w wysokości 30 000 USD, a wartość samego programu szkoleniowego szacuje się na ok. 30 000 PLN na osobę.

ABC jak aplikować?

A – szczegółowo przeczytać regulamin i warunki uczestnictwa w projekcie. Regulamin i dokładne informacje na temat profilu uczestniczek znajdziecie TUTAJ

B – przemyśleć koncept, wypełnić formularz rejestracyjny.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Jednorazowe zgłoszenia przyjmujemy od 27 października, godz. 23:59 do 13 listopada, godz. 23:59

Jako zgłoszenie traktowany jest pierwszy przesłany dokument. Zgłoszenia wysłane ponownie nie będą brane pod uwagę.

C – podziękować sobie za działanie, a potem czekać na odzew ze strony Organizatorów i, w razie pomyślnych wiatrów, szykować się na drugi etap rekrutacji (rozmowa kwalifikacyjna).

Organizatorzy:

American Corner Radom, U.S. Embassy Warsaw, Amerykański Departament Stanu – Biuro ds. Edukacji i Kultury (ECA), Exchange Alumni

Partnerzy:

Miasto Radom, Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu UTH w Radomiu, Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu, Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, EnebaSzkolenia, Centrum Aktywności Seniorów

Oficjalne informacje na temat inicjatywy udzielane są dodatkowo pod numerem telefonu: 572 012 005 (biuro American Corner Radom)

Kontaktować można się także pisząc na adres email: aweradom2022@gmail.com

Zapraszamy i zachęcamy do aplikacji.