Wbicie łopaty pod budowę hali produkcyjno – magazynowej Dürr Poland Sp. z o.o.

W piątek, 10 grudnia 2021 roku miało miejsce symboliczne wbicie łopaty pod budowę hali produkcyjno – magazynowej Dürr Poland  Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Euroglater Sp. z o.o. W wydarzeniu uczestniczył Radosław Witkowski, prezydent miasta Radomia.

Firma Dürr Poland została założona w Radomiu w 1990 roku i od tego czasu systematycznie rozbudowuje swoje obiekty, poszerza zakres usług. Nowa hala produkcyjno-magazynowa, której budowa właśnie się rozpoczęła zlokalizowana będzie przy ul. Wrocławskiej.

Dürr Poland jest integralną częścią działającej na całym świecie Grupy Dürr z Bietigheim-Bissingen w Niemczech. Dostarcza kompletne systemy transportu technologicznego, które przede wszystkim znajdują zastosowanie w fabrykach samochodowych, w obszarach lakierni oraz montażu końcowego. Dostarcza również systemy transportu do innych obszarów powiązanych z branżą motoryzacyjną. Gotowe systemy działają w dziesiątkach fabryk samochodowych na całym świecie. Nadrzędnym celem firmy  jest dostarczanie systemów transportu technologicznego, które zaprojektowane są w sposób efektywny, wydajny, ekonomiczny i bardzo nowoczesny.

Bardzo ważną działalnością Dürr Poland jest Technika Aplikacji (APT) stosowana podczas procesu lakierowania. Firma projektuje systemy sterowania (hardware, software), produkuje szafy sterownicze. Zapewnia również uruchomienie oraz serwis dla dywizji Dürr – ApplicationTechnology.