ARP nadal chce budować nowoczesny biurowiec

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wciąż jest zainteresowana budową nowoczesnego biurowca na dawnym terenie Fabryki Broni przy ul. Przemysłowej. Takie zapewnienie padło podczas spotkania kierownictwa ARP z władzami miasta. ARP początkowo zapowiadała modernizację istniejącego budynku Fabryki. Ze względu na zmianę uwarunkowań technicznych i rynkowych wpływających na brak biznesowej zasadności jej realizacji zmieniła swoje plany. Chce go wyburzyć i wybudować w tym miejscu zupełnie nowy biurowiec. 

Radomiowi potrzebne jest nowoczesne centrum biurowe zgodne z aspiracjami miasta. Dlatego przygotowujemy koncepcję zupełnie nowego budynku spełniającego najwyższe standardy warunków pracy, a także skomunikowania z innymi dzielnicami – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

– Rozmowy przebiegły w bardzo dobrej atmosferze. Dla nas, jako władz miasta najważniejsze jest to, że w ogóle inwestycja ARP ma szansę realizacji. Cieszę się z zapewnienia, jakie otrzymaliśmy, bo to szansa na utworzenie nawet około 2 tysięcy nowych miejsc pracy, szczególnie w obszarze usług dla biznesu. To rozwijający się sektor, w którym nasze miasto już ma bardzo mocną pozycję i wskazywane jest jako miejsce o bardzo dużym potencjale rozwoju – mówi Zastępca Prezydenta Miasta – Katarzyna Kalinowska. 

Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele władz ARP zapewnili także, że są zainteresowani współpracą przy tworzeniu optymalnego układu komunikacyjnego, w tym m.in. dostatecznej liczby miejsc parkingowych w pobliżu nowego biurowca.